Z ostatniej chwili
Biuro MUTW
czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00-12:30 w Miejskim Domu Kultury w pok. Nr 30 I piętro.
tel. kontaktowy: (34) 313-26-59

PostHeaderIcon Relacja z Wigilii 2018

Milkły wesołe rozmowy studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Myszkowie zgromadzonych 19 grudnia 2018 r. w świątecznie udekorowanej sali MDK.

Wigilijne spotkanie rozpoczęła pani koordynator Teresa Żarska, serdecznie witając wszystkich obecnych. Złożyła życzenia spokojnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele wspaniałych dni w Nowym Roku.

W świątecznym spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, zastępca burmistrza Iwona Franelak, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk, Małgorzata Skinder przedstawicielka europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej, rzecznik prasowy UM Małgorzata Kitala-Miroszewska, przewodniczący Rady Programowej MUTW prof. UŚ dr hab. Kazimierz Miroszewski, członek Rady Programowej dr Krystyna Jasińska, była prezes MUTW mgr Zofia Chwalba, ksiądz prałat Stefan Jachimczak.

W serdecznych słowach życzyli oni przede wszystkim dużo zdrowia, pasji, spełnienia marzeń, animuszu, wspólnie podejmowanych działań, uśmiechu nawet w trudnych chwilach, pogody ducha, serdeczności i życzliwości w każdym dniu, spędzenia Świąt w pięknej rodzinnej atmosferze.

Ksiądz prałat Stefan Jachimczak, wprowadzając świąteczną atmosferę, podkreślił, że Bóg nas kocha, a my nawzajem musimy się obdarzyć miłością i radością. Zainicjował odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz poprosił o odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim.

Rozbrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy” po której nastąpiły indywidualne życzenia świąteczne – łamanie się opłatkiem.

Na wigilijnym stole, zgodnie z tradycją, nie zabrakło zupy grzybowej z łazankami, ryby z gotowaną kapustą, kompotu z suszu. Potrawy te zostały uzupełnione smacznymi ciastami, śledziami, sałatkami.

W czasie ucztowania wysłuchaliśmy przedstawienia słowno-muzycznego oraz kolęd w wykonaniu uczniów LO w Myszkowie oraz Zespołu Szkół w Żarkach a także zespołu wokalnego z Zespołu Szkół w Żarkach.

Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali podziękowania, które wręczyła pani Lidia Opałka.

Studenci MUTW to zgrana społeczność wspólnie świętująca i śpiewająca kolędy.

Powoli zbliżał się czas rozstania. Każdy z uczestników zabrał ze sobą pamiątkę, stroik wykonany przez florystyki naszego uniwersytetu, który w świąteczny czas przypominał o więzi łączącej wszystkich studentów Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Sporządziła: Anita Marek

Kliknij w obrazek aby otworzyć!

Poprawiony (wtorek, 08 stycznia 2019 21:03)

Letni 2019 r.

Bezpieczne strony internetowe