PostHeaderIcon Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Hymn „Gaudeamus igitur” zainaugurował rok akademicki 2018/2019 Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniu 26 września 2018 r. o godz. 16oo w sali widowiskowej MDK w Myszkowie zgromadzili się słuchacze, Rada Programowa, wykładowcy oraz goście: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, z-ca Burmistrza Iwona Franelak, ksiądz prałat Stefan Jachimczak, Małgorzata Skinder reprezentująca Europoseł Jadwigę Wiśniewska, Rada Programowa MUTW składzie: prof. dr hab. inż. Włodzimierz Derda, prof. UŚ dr hab. Kazimierz Mieroszewski, dr Jarosław Durka, dyr. MDK Aleksandra Podgórska.

Wszyscy obecni zostali serdecznie powitani przez panią koordynator Marię Żarską.

Następnie głos zabrali: przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, burmistrz miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. Pani poseł Jadwiga Wiśniewska spotkała się ze słuchaczami poprzez nagranie wideo, a pani Krystyna Jasińska przekazała na ręce pani Żarskiej list.

Goście życzyli, aby w nowym roku panował optymizm, radość, energia, aby realizowały się wszystkie plany i marzenia, ponieważ one „nigdy nie przechodzą na emeryturę”.

Małgorzata Skinder, w imieniu pani europoseł, wręczyła Marii Żarskiej bilet do Parlamentu Europejskiego. Pani koordynator podziękowała, podkreślając, że jest to zaproszenie dla całego Uniwersytetu.

W życiu każdego człowieka jest czas radości i czas smutku. W tym miejscu pani koordynator wymieniła osoby, które od nas odeszły. Są to: Daniela Jabłońska, Małgorzata Kuśmierek, Wiesław Nowak, Elżbieta Gajek i Teresa Pietrucha. Pamięć ich uczczono minutą ciszy.

Wykład inauguracyjny wygłosił pan dr Jarosław Durka. „Ignacy Jan Paderewski – artysta i polityk”.

Chór młodzieżowy „Tutti” z Zawiercia, prowadzony przez panią Barbarę Czajkowską (który wykonał hymn Gaudeamus) uświetnił dalszą część spotkania, wykonując utwory patriotyczne, pieśni ludowe oraz utwory rozrywkowe. Śpiew młodych chórzystów był prawdziwą ucztą dla uszu słuchaczy.

Aby wśród studentów powstawały i pogłębiały się relacje przyjaźni i bliskości, z-ca koordynatora Lidia Opałka zaprosiła wszystkich do sali kolumnowej na poczęstunek. Na szwedzkim stole znalazły się kanapki, koreczki, babeczki, soki oraz ciasta upieczone przez organizatorów.

Panujący gwar oraz radosna atmosfera świadczyły o tym, że wszyscy cieszą się z zakończenia wakacji i możliwości ponownego spotykania na zajęciach fakultatywnych i wykładach zaplanowanych na I semestr roku akademickiego 2018/2019.

Sporządziła: Anita Marek

Fotogaleria - Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Poprawiony (poniedziałek, 08 października 2018 20:43)