PostHeaderIcon Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

W dniu 15 czerwca 2018 r. w MDK w Myszkowie odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego 2017/2018 Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pani koordynator Teresa Żarska powitała przybyłych gości: radną Sejmiku Śląskiego Krystynę Jasińską, burmistrza Włodzimierza Żaka, dyrektor MDK Aleksandrę Podgórską, rzecznik prasową UM Małgorzatę Kitalę-Miroszewską oraz studentów Uniwersytetu.

Następnie głos zabrali goście. Pani Krystyna Jasińska podkreśliła, iż uczestniczy w spotkaniach ze studentami UTW z ogromną przyjemnością, bowiem poszerzanie wiedzy oraz zdobywanie nowych umiejętności jest bardzo ważne w każdym wieku. Świadczy to o tym, że jesteśmy ludźmi wartościowymi. Życzyła, aby nadchodzącą przerwę wykorzystać na odpoczynek i nabranie sił do zajęć i spotkań w następnym roku akademickim. Pan Włodzimierz Żak podkreślił ogromną pracowitość, rzetelność, wytrwałość i kreatywność słuchaczy Uniwersytetu. Życzył, aby wakacje były okazją do wykorzystania zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności. Serdecznie podziękował za udział w spartakiadach sportowych uniwersytetów trzeciego wieku i pogratulował osiąganych sukcesów. Pani Aleksandra Podgórska podkreśliła, że MUTW jest najprężniej działającą sekcją w MDK i jest pełna podziwu dla jego studentów. Życzyła odpoczynku oraz zapewniła, że w nowym roku akademickim zajęć nie będzie mniej. List od pani prezes MBS Zofii Jakubczyk, która z przyczyn osobistych nie mogła uczestniczyć w spotkaniu, odczytała Lidia Opałka.

W przesłaniu pani prezes banku wyraziła uznanie i szacunek dla MUTW. Życzyła, aby jego działalność była wsparciem psychicznym i wyzwalała nowe kreatywne siły oraz wzbogacała osobowość słuchaczy.

Teresa Żarska podziękowała za pełne życzliwości, uznania i wsparcia słowa. Podkreśliła, że w DK czujemy się bardzo dobrze, a wszyscy pracownicy są serdeczni i pomocni. Słowa podziękowania skierowała do burmistrza, podkreślając, że bez jego wsparcia działalność Uniwersytetu nie byłaby możliwa.

W kilku zdaniach podsumowała działalność MUTW w roku akademickim 2017/2018, podkreślając powiększenie grona studentów nowe osoby jako sukces.

Pani koordynator podziękowała wszystkim słuchaczom. Podkreśliła, że aktywnie uczestniczą oni w zajęciach fakultatywnych oraz wykładach. Są również bardzo pomocni w organizowanych różnego rodzaju spotkaniach. Szczególnie serdecznie podziękowała Lidii Opałka, Krystynie Dorocie oraz Henryce Zasławskiej.

Podkreśliła, że bez wykładowców Uniwersytet nie działałby tak prężnie. Słowa podziękowania skierowała do Jana Bzdoka, który przez dziewięć lat prowadził charytatywnie lektorat języka francuskiego, do Janiny Kałuży - florystki, dzięki której na każdej uroczystości są pięknie udekorowane stoły, do Lidii Opałka, która prowadzi w wolontariacie nordic walking oraz rozrywki umysłowe.

Gdy w imieniu słuchaczy MUTW, zabrała głos Lidia Opałka, dziękując Teresie Żarskiej za serdeczność, spokój, empatię, zaangażowanie w kierowaniu UTW brawom nie było końca. Swoje uznanie dla pani Teresy potwierdzili własnoręcznym podpisem złożonym na karcie upominkowej wszyscy studenci Uniwersytetu. Wzruszona pani koordynator podziękowała za ten gest życzliwości i uznania.

Następnie Lidia Opałka przedstawiła sprawozdanie z uczestnictwa w zawodach sportowych UTW w Rabce i w Łazach.

Zawodnicy i kibice wraz z panem burmistrzem ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego została uświetniona występem dzieci z koła muzycznego działającego w MDK pod kierunkiem pana Tomasza Motylewskiego. Zespół wykonał znane i lubiane piosenki z lat młodości studentów uniwersyteckich.

Studentami MUTW są poetki, które otrzymują nagrody literackie i są uznane zarówno w środowisku myszkowskim jak i ogólnopolskim. Przyszedł więc czas na zaprezentowanie napisanych przez nie wierszy. Swoją poezję zaprezentowały:

Prakseda Noszczyk, Barbara Pawlak oraz Krystyna Masłoń.

Po literackiej zadumie przyszedł czas na strawę dla ciała. Na pięknie udekorowanych stołach były: kawa, herbata, ciasta, kanapki, koreczki.

Wspólne pląsy przy harcerskich piosenkach zakończyły uroczystość.

sporządziła: Anita Marek

Fot.: Halina Rataj

Kliknij w obrazek aby otworzyć!

Poprawiony (sobota, 23 czerwca 2018 14:00)