PostHeaderIcon Wigilia MUTW 2015

14 grudnia w sali bankietowej „Orlego Gniazda” w Hucisku spotkali się słuchacze Myszkowskiego uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkaniu wigilijnym. W spotkaniu uczestniczyli również: ksiądz prałat proboszcz parafii pw. św. Stanisława Stefan Jachimczak, burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, wiceburmistrz Iwona Franelak, prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie p. Zofia Jakubczyk, rzecznik Miasta Myszkowa p. Małgorzata Miroszewska, przedstawicielka reprezentująca europoseł Jadwigę Wiśniewską p. Agnieszka Sowińska, członek Zarządu "Opoki" Danuta Łoniewska, przedstawiciel Starosty p. Marcin Pilis, członkowie Rady Pedagogicznej p. Dominika Kosydar, p. Waldemar Lipowicz, wolontariusz nauczania i propagowania j. francuskiego i kultury francuskiej p. Jan Bzdok.

Spotkanie rozpoczął chór MUTW kierowany przez p. Karola Suchocickiego kolędą " Radość dziś nastała". Ksiądz Stefana Jachimczak odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza zainicjował modlitwę i udzielił błogosławieństwa, po którym nastąpiło składanie życzeń przez zaproszonych gości oraz łamanie się opłatkiem jak corocznie każe nam wielowiekowa tradycja.

Nasza poetka p. Barbara Polak odczytała swoje bożonarodzeniowe wiersze, a chór zaśpiewał: "W stajence na sianie", oraz " Zaśnij dziecino". Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd, a jego uczestnicy w podniosłym świątecznym nastroju wrócili do rodzinnych domów.

Opracował: Zofia Chwalba

Zdjęcia: Franciszek Szczypka

Wigilia 2015

Poprawiony (poniedziałek, 25 stycznia 2016 16:26)