PostHeaderIcon Relacja z wyjazdu do Krakowa

Dnia 31 maja br. w niedzielę chętni na wyjazd do Krakowa słuchacze MUTW wzięli udział w wycieczce, którą przygotowała mgr Zofia Chwalba. Pogoda dopisała, więc w przyjemnej atmosferze spędziliśmy czas wśród bogactwa zieleni Ogrodu Botanicznego.

Panel z bioróżnorodności przeprowadziła mgr Janina Kałuża. Oprowadzając nas po ogrodzie, w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazała nam wiadomości o roślinności pustynnej, górskiej, tropikalnej i strefy umiarkowanej.

Potem zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe gdzie wyeksponowana był oręż Wojska Polskiego oraz Sztuka Rzemieślnicza.

Po zwiedzaniu wawelu w czasie wolnym, zabytków na starym mieście spotkaliśmy się na Karmelickiej przed teatrem "Bagatela". Tutaj mielismy okazje obejrzeć sztukę "Prawda o zdradzie" Była to sztuka komediowa zagrana przez wspaniałych aktorów.

W dobrych humorach (bo uśmialiśmy się do łez) planowo wróciliśmy autokarem do Myszkowa.

Opracowała: Krystyna Masłoń