PostHeaderIcon Wigilia 2014

"To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może".

8 grudnia 2014 roku słowami wiersza Lucyny Krzemienieckiej, prezes Stowarzyszanie "OPOKA" Zofia Chwalba rozpoczęła spotkanie wigilijne słuchaczy Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sali bankietowej "Orlego Gniazda" w Hucisku.

Na spotkanie przyjęli zaproszenie: Burmistrz miasta Myszkowa pan Włodzimierz Żak, ksiądz prałat proboszcz parafii św. Stanisława Stefan Jachimczak, Przewodniczący Rady Powiatu pan Andrzej Jastrzębski, prezes MBS w Myszkowie pani Zofia Jakubczyk, wiceburmistrz pani Iwona Franelak, Dyrektor MDK pani Aleksandra Pindych, Dyrektor ZSP 3 pani Bożena Raczek, członkowie zarządu Stowarzyszenia "OPOKA" pani Danuta Łoniewska, pani Urszula Różycka-Nocuń, wiceprzewodniczący Rady Programowej pan dr hab. Kazimierz Miroszewski, rzecznik Urzędu Miasta Myszkowa pani Małgorzata Kitala - Miroszewska, rzecznik Powiatu pan Marcin Pilis, pani Grażyna Miłoch, pani Janina Kałuża, pani Anna Suchocicka.

Chór uniwersytecki, kolędami: "Daleko w stajence", "Radość dziś nastała", "W żłóbku na sianie" wprowadził zebranych w Bożonarodzeniowy czas. Ksiądz prałat poprowadził modlitwę po której goście i słuchacze składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem.

Utwory poetyckie pani Barbary Pawlak i pani Krystyny Masłoń przeplatały się z kolędami śpiewanymi przez chór pod batutą pani Anny Suchcickiej. A były to: "Mędrcy świata", "Wśród nocnej ciszy", "Cicha noc".

Spotkanie wigilijne zakończyło wspólne śpiewanie pastorałki "Kołysanka" na tle której pani Zofia Chwalba za poetką Lucyna Krzemieniecką powiedziała:

"To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg rodzi się w człowieku".

Opracowała: Zofia Chwalba

Zdjęcia: Halina Rataj

Poprawiony (poniedziałek, 29 grudnia 2014 14:06)