PostHeaderIcon Z dziejów Myszkowa …

Dnia 12. listopada 2014 roku w Miejskim Domu Kultury odbyła się konferencja Pt. „Z dziejów Myszkowa XIX- XXI wiek”, której organizatorami byli: Myszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego, Instytut Historii Akademii Jana Długosza oraz RODN WOM w Częstochowie.

Jako pierwszy referat „Początki przemysłu w Myszkowie” wygłosił dr M. Nita z AJD. Następnie o „Mieszkańcach ziemi myszkowsko-zawierciańskiej w Legionach Piłsudskiego” mówił dr hab. prof. D. Nawrot (UŚ). Funkcjonowanie „Gminy Myszków w XX-leciu międzywojennym” przedstawił dr J. Durka (RODN WOM Częstochowa). Z kolei „Zycie społeczno-polityczne Myszkowa w latach 1945-1989” scharakteryzował dr hab. K. Mieroszewski (UŚ). O Myszkowie w XXI wieku jako „Szczęśliwym mieście” mówił burmistrz miasta W. Żak. Moderatorem konferencji był dr hab. K. Mieroszewski a konferencję prowadziła mgr Zofia Chwalba.

W konferencji uczestniczyli: prezes MBS pani Z. Jakubczyk, rzecznik miasta M. Kitala-Miroszewska, dyrektor ZS Nr 3 B. Raczek, nauczyciele historii wraz z młodzieżą z gimnazjum nr 1, nr 3 i nr 5 oraz słuchacze MUTW.

Wszyscy uczestnicy konferencji spotkali się na serwisie kawowym w czasie przerwy oraz na lunchu po zakończeniu konferencji sponsorowanym przez MBS w Myszkowie i firmę SOKPOL.

Konferencja poza wartościami poznawczymi dała możliwość spotkania pokoleń.

Oprc. : Zofia Chwalba

Zdjęcia: Lidia Opałka

Poprawiony (poniedziałek, 29 grudnia 2014 14:05)